Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Začínající akvarista většinou přijde do obchodu a nakoupí vše, co prodavač doporučí. Domů si tak často přineseme řadu drahých věcí, které jsou vcelku zbytečné a opomeneme věci v jádru užitečné.
Co by mi nemělo chybět:
Akvárium to je logické
Filtr
Osvětlení
CO2 zařízení – bez něj o akvazahradě vůbec neuvažujte.
Písek na dno
Testy vody – Je dobré mít představu, jaké jsou hodnoty vody v akváriu. Postačí nám koupit akvarijní test pH, celkové tvrdosti, uhličitanové tvrdosti, disičnany. Ostatní testy jsou spíše na zvážení každého jednotlivce a já osobně je nepoužívám.
Akvarijní síťky – Zpočátku nám určitě postačí jedna středně velká síťka.
Pomůcky pro zastřihávání a úpravu rostlin – Vystačíme si z obyčejnými nůžkami. Já sám používám už několik let dvoje nůžky rozdílné velikosti zakoupené ve smíšeném zboží za pár korun. Dalším dobrým pomocníkem při sázení rostlin je velká pinzeta. Tu jsem koupil ve zdravotnických pomůckách. Ti šikovnější z nás se ale snadno bez pinzety obejdou.
Magnetická stěrka na sklo – I v tom nejlépe fungujícím akváriu je třeba čas od času otřít přední sklo. Magnetická stěrka je v tomto případě výborný pomocník. Jen je třeba opravdu dbát toho, aby se mezi sklo a stěrko nedostalo zrnko písku. Mohlo by dojít k poškrábání skla. Výborné jsou také houbičky na nádobí, ale zde také pozor, některé dokáží poškrábat sklo sami o sobě.
Hadice na odsávání kalu ze dna
Dlouhodobý test CO2 – Měl by být v každé akvazahradě.
Hnojivo
 
Co můžeme potřebovat:
Reverzní osmóza – V místech s tvrdou vodou je to výborný pomocník. Dokáže vyrábět demineralizovanou vodu a smícháním s vodou vodovodní si dokážeme namíchat vodu dle svých potřeb. Stejnou službu udělá ale i voda dešťová.
 
Co nepotřebujeme:
vzduchování – V dobře fungující akvazahradě je vzduchování nejen zbytečné, ale i nežádoucí. Bublinky příliš čeří hladinu a urychlují vytěsňování CO2, což nepotřebujeme. Zde ušetříme nějakou stokorunu.
odkalovací zvon – Postačí nám obyčejná hadice.
různé stabilizátory vody, odstraňovače chloru a jiné vodičky. Kromě akvarijního hnojiva do akvária nic nelijeme. Nadělali bychom více škody než užitku. A nedejte na prodavače a reklamu. Zde ušetříte pár stokorun.
UV lampa – Další nežádoucí věc v akvazahradě. Mám vyzkoušeno, že prokazatelně při dlouhodobém provozu zhoršuje růst rostlin. Zde je naše úspora v řádu tisícikorun.
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one