Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Pozadí akvária
 
Jednoznačně se přimlouvám za jednobarevné pozadí, nejlépe černé, na kterém celá zahrada vynikne. 3D pozadí je sice úchvatné, ale pro náš účel se nehodí, protože časem stejně takřka nebude vidět a navíc velmi často obrůstá nežádoucími řasami a značně prodlužuje dobu potřebnou k údržbě.
Máme možnost na zadní stěnu zvenku přímo nalepit černou tapetu a nebo použít desku polystyrenu potaženou látkou či tapetou a tu vložit za akvárium. Druhá varianta má tu výhodu, že látku můžeme kdykoliv vyměnit.
Pokud se rozhodneme nalepit tapetu na sklo, postupujeme následovně:
Prázdné akvárium si položíme zadní stěnou vzhůru, aby se nám dobře pracovalo. Nezapomeňte pod akvárium vložit měkkou podložku, aby jste si nepoškrábali přední stěnu o podlahu. Následně zadní stěnu navlhčíme vodou s kapkou jaru a postupně přikládáme samolepící tapetu. Stěrkou vytlačujeme vzduch. Někdy se může stát, že za tapetou zůstanou mapy z jarové vody. Ta zmizí sama po důkladném uschnutí.
Malý trik: Pokud černou tapetu nahradíte samolepící tapetou „mléčné sklo“, Můžete za ni vložit třeba na sololitové desce jakékoliv barevné pozadí a akvárium bude působit dojmem větší prostorové hloubky. Tapeta je mírně průhledná. Navíc barvu a strukturu pozadí můžete měnit podle libosti, nebo barvy interiéru. 
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one