Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Reaktor CO2 rychle a levně
 Dávkování CO2 do rostlinného akvária je dnes již standard. Mnozí používají směs kvasnic a druzí postupně přešli na tlakovou láhev s CO2. Před všemi však leží otázka, jak co nejefektněji rozpouštět CO2 v akvarijní vodě, aby ztráty byly minimální a dávkování bylo přehledné. K tomuto účelu trh nabízí nepřeberné množství reaktorů. Všechny jsou ovšem poměrně drahé a dá se říci, že neudělají více práce než podomácku vyrobená zařízení. Za svou dlouhou akvaristickou kariéru jsem už vyzkoušel a vyrobil opravdu hodně variant. Dnes nabízím návod na velmi účinný, levný a na výrobu nenáročný reaktor. Používám ho téměř ve všech akváriích.
Základem je napáječka pro papoušky (obrázek dole). Já jsem jí koupil v Hornbachu  za 30Kč, ale dá se sehnat i o třetinu levněji. Dále budeme potřebovat akvaristickou přísavku s vnitřním otvorem a kousek hadice o průměru, který jde nasadit na vývod z filtru. Potom ještě kousek akvarijního molitanu.
Nejprve do napáječky provrtáme, nebo propálíme otvor odpovídající průměru hadice. Vsuneme konec hadice a utěsníme lepidlem, nebo tavnou pistolí. V dolní části napáječky provrtáme otvor pro hadičku s CO2. Ze spodu vsuneme kousek molitanu. Držáček napáječky obrousíme tak, aby na něj šla nasunout akvarijní přísavka a je hotovo. Reaktor nasadíme na vývod filtru, ať už vnějšího, či vnitřního, do spodního otvoru vsuneme přívod CO2 a přichytíme přísavkou na stěnu akvária.  Reaktor snadno schováme za rostlinami. Pokud necháme reaktor na očích, můžeme sledovat počet bublin a jejich rozpouštění. V ruce nám zůstalo ještě původní víčko z napáječky. To v žádném případě nebudeme vyhazovat. Jen na něm u výtokového otvoru odstraníme zobáček, který je původně určen pro napájení ptáků. Reaktor nám celkem dramaticky sníží proudění vody v akváriu, což je pro rostlinné akvárko výhodné, nicméně občas možná budeme z nejrůznějších důvodů chtít proud zrychlit. V takovém případě stačí na spodní část reaktoru nasadit zmíněné víčko a malý výpustní otvor nám zrychlí proud. Výpustní otvor můžeme nasměrovat libovolným směrem, což je další výhoda.
Za pár korun a za pár minut tak máme reaktor, který rozpouští CO2 téměř stoprocentně.
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
reaktor CO2

reaktor CO2

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one