Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Na údržbu čistého dna budeme potřebovat jedinou věc - hadici.
Hadice na odsávání kalu ze dna
– postačí nám půl coulová obyčejná hadice. Délku volíme podle výšky akvária. Měla by pohodlně dosáhnout kamkoli na dno akvária a druhý konec mít ve kbelíku vedle akvária. Já sám si drátkem připevním bambusovou tyčku dlouhou asi 40cm k jednomu konci hadice a tím tento konec zpevním. Tyčka přesahuje konec hadice asi o 4cm, takže můžu tímto přesahujícím koncem rozrývat horní vrstvu písku a hadice odsává kal. Druhý konec hadice je ve kbelíku a sem odtéká odsátá voda. Tento konec přidržuji prstem. Pokud se mi do hadice dostane písek a sníží se průtok, Prstem hadici uzavřu a písek spadne zpět do akvária. Následně prst uvolním a pokračuji v odsávání.
A jak to provést, aby voda proudila hadicí z akvária do kbelíku? Prodávají se nasávací balonky, které se přidělají na konec hadice. Párkrát zapumpujete a voda už teče. Pro ty útlocitnější je to dobré řešení, ale většina z nás jednoduše nasaje vodu pusou jako do koštýře a dále už funguje princip spojených nádob. Při troše cviku vodu z akvária ani neochutnáte. Jen pozor na přetečení kbelíku.
A co odkalovací zvon? To je věc vcelku nežádoucí. Hloubkové odkalení dna nám zlikviduje velké množství užitečných bakterií a to je právě to, co nechceme. 
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one