Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Kde v bytě akvárium bude stát a jak bude velké?
 Zde jednoznačně platí: Čím větší tím lepší. Ve velkém akváriu panuje mnohem větší stabilita, než v akváriu malém. Údržba je jednodušší. Jedinou nevýhodou je větší počáteční investice.
Je třeba si také při výběru uvědomit, že prázdné akvárium opticky vypadá mnohem větší, než napuštěné. Zde bych chtěl upozornit úplné začátečníky, že pokud je akvaristika chytne, budou se mlátit do hlavy, proč před rokem to 200litrové akvárium koupili tak malé.
Protože se bavíme o akvazahradě a zahrada potřebuje dostatek světla, je dobré zvolit délku akvária podle délky plánovaného světelného zdroje, aby se nám nestalo, že budeme obtížně takový zdroj dodatečně hledat. Akvárium by mělo stát na místě, kam má přístup denní světlo, ale nedopadají na něj přímé sluneční paprsky. Přímé sluneční světlo dramaticky zvyšuje osvětlení akvária a jen těžko se lze ubránit bujení řas. Naopak rozptýlené denní světlo je žádoucí. Pokud jste vyznavačem feng shui, víte že akvárium v bytě neutralizuje zlé vlivy a podporuje vše od peněz po citovou stránku člověka. Ale pozor, musí jít o opečovávanou a čistou nádrž. V opačném případě je prý účinek opačný. Pokud chcete umístit akvárium v bytě podle feng shui, můžete postupovat podle následujících dvou vzorů. Vyberte si, který vám více vyhovuje.
 
První metoda staví akvárium v místnosti podle toho, na kterou světovou stranu je umístěn vchod:
 
vchod S SV V JV J JZ Z SZ
akvárium SV S SZ JZ J J J V
 
 
 
Druhá metoda umisťuje akvárium do zóny bytu, kterou potřebujete posílit:
 

 
Já osobně se metodou feng shui hlouběji nezabývám, ale vypozoroval jsem, že akvária umístěná podle první metody opravdu subjektivně fungují dlouhodobě lépe a jsou stabilnější. Rozhodně takovýmto umístěním nic nepokazíte.
 
Další otázkou je, na co akvárium postavit. Musíme si uvědomit, že váhu akvária nemusí běžný nábytek unést. Vhodné jsou akvarijní skříňky, případně běžný nábytek vyztužíme. Naopak nosnost podlah u akvárií do 300L nemusíme řešit. U větších akvárií hlavně ve starých domech s trámovými stropy je dobré pod akvárium umístit kovový stojan a ten ještě chemickými kotvami ukotvit do zdi. Váha se tak rozloží mezi podlahu a stěnu.
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one