Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG
Jeskyně
Jde o sklepní místnost přeměněnou na malou akvarijní jeskyni.
Sklep je rozměrů 4,2 m x 2,8 m. Ve sklepě je napevno umístěn bojler a pračka.

Pro akvária je využita dlouhá stěna, kde jsou ve dvou řadách nad sebou. Na kratší stěně jsou nově dvě akvária 540L a 420L. Zbytek je využit pro techniku a jako úložný prostor. Je zde také reverzní osmóza a sud na vodu s čerpadlem, kde míchám vodu a který je srdcem dopravního systému vody a napájí i Mazlíka v 1. patře v obýváku.

Akvária: 6 akvárií - 120 x 50 x 50

              1 akvárium - 150x 60 x 60
              1akvárium - 125 x 60 x 55
Osvětlení:
zářivky pro každé akvárium 300L T8 – 36W, 4-5x
Akvárium 540L - T8 - 54W 1x, T5 - 80W 4x.
Akvárium 420L - T 8 - 36W 6x  
Písek: osvědčený říční, křemičitý 2-4 mm.
v jednom akváriu i černý křemičitý 1mm

Filtrace: Nejslabší čerpací hlavy Atman s kostkou akvacitu. Vzhledem k malému množství ryb je to naprosto dostačující. U dvou 300L akvárií zaveden osvědčený půdní filtr s obráceným chodem a u dvou dalších 300L skleněný venkovní biologický filtr 15L.
Akvárium 540L a 420L mají skleněný biologický filtr.

Vytápění: Místností prochází trubky od kotle s teplou vodou a tak vrchní patro akvárií je opatřeno pouze slabými topítky pro případ nouze. Ve spodní řadě jsem použil do dna topné kabely a termostat. U země je přece jenom v zimním období chladněji a rostlinkám svědčí, pokud mají nohy v teple.

CO2: Zajišťují 3 vyřazené 6Kg hasicí přístroje s redukčním, elektromagnetickým ventilem a jehlovými ventily pro každé akvárium.

Hnojení: Hnojiva si míchám sám k plné spokojenosti a u toho i zůstanu.

Ventilace místnosti: Zajišťuje ventilátor napojený na spínací hodiny.

 
Rostliny:
Ammania senegalensis, Alternanthera roseafolia, Bacopa monnieri, Blyxa japonova, Ceratophyllum demersum, Cryptocoryne affinis, cryptocoryne pontederifolia, Echinodorus bleherae, Echinodorus cordifolius mini, Echinodorus tenelus, Eleocharis acicularis, Eleocharis vivipera, Eustralis species, Glossostigma elatinoides, Hemianthus callitrichoides cuba, Heteranthera zosterifolia, Hottonia inflata, Hygrophila polisperma, Hygrophila difformis, Hygrophila corymbosa, Limnophila aromatica, Limnophila aquatica, Ludwigia arcuata, Mayaca fluitans, Micranthemum micranthemoides, Micranthemum umbrosum, Riccia fluitans, Rotala green, Rotala rotundifolia, Rotala nanjenshan, Utricularia graminifolia
 
Mechy
christmass moss, pellia monoselenium, flame moss, spiky moss, plagiomnium affine, fissidens fontanus, Riccardia chamedryfolia, Willow moss - Fontinalis hypnoides
 
Kapradiny: round peelia (subwassertang)

Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one