Vítám Vás na stránkách našich akvárií
1.JPG

Rostliny- pěstování

Naše rostlinkyPři pěstování rostlin v akváriu musím brát v úvahu i požadavky terčovců a tak voda v naší akvazahradě 720 litrů, je měkká CT- 6, UT- 4, PH – 6,5 a teplota se pohybuje v rozmezí 28 – 30 stupňů. Rostlinky jsou hnojeny CO2 z tlakové nádoby a denně hnojivem dle vlasní receptury. V těchto podmínkách rostlinky trhají rekordy v růstu. (popis akvária najdete v galerii Mazlík)Naopak voda v akváriu u syna je brněnská velmi tvrdá, PH – 7 a teplota 25 – 28 stupňů, bez CO2 a hnojení. I zde rostliny rostou velmi dobře, ale ve srovnání s velkým akváriem je to nesrovnatelně horší. Dno v akváriích tvoří čistě praný říční písek zrnitosti 2-4mm. Hnojivo do dna nepřidávám. Pro pěstování rostlin se mi osvědčila kombinace zářivek řady 829, 840 a 860. Velmi dobré výsledky jsem měl pod zářivkou Philips TLD965, ale tu se mi nepodařilo sehnat v délce 150cm a tak ji v současnosti nepoužívám.
Často se mluví o problému pěstování rostlin při vysokých teplotách u terčovců ale zkušenosti moje i jiných akvaristů ukazují, že pokud při zvýšené teplotě úměrně přidáme světla, CO2 a ostatních živin, jsou výsledky lepší než při teplotách pod 25 stupňů.


Základní pravidla provozu akvazahrad
 Osvětlení: 0,4 – 0,6 W/litr celkového objemu akvária. V nově založených nádrží 0,3 – 0,4 W/ litr. Svítíme 11-12 hodin denně. Doporučuji svítit zářivkami s označením 840 a 860.
Teplota: 25-30 stupňů
 CO2: je pro rostliny tím, čím je pro nás kyslík. Jeho nedostatek bývá základní příčinou špatného růstu rostlin. Naštěstí ho lze velmi snadno a levně do akvária dodávat.  Celá problematika CO2 je pěkně zpracována i s návodem zde: http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=58
Přihnojování: je pro rostliny tím, čím je pro nás potrava. Dokáže rostlinám dodat látky které v akváriu chybí, nastartovat je k růstu a umožnit tak rostlinám spotřebovávat i více látek, které jsou v akváriu v přebytku a které by jinak využily řasy. Více o hnojivech a nabídka kvalitních a levných hnojiv zde: http://akvarium.napady.net/hnojeni-a-hnojiva
Filtrace: Filtrační systém by neměl příliš čeřit hladinu. Hladina by se téměř neměla hýbat. Ideální jsou velké biologické filtry.
Výměna vody: Pravidelně jedenkrát týdně odsajeme kal ze dna akvária a vyměníme tak alespoň desetinu až  pětinu vody v akváriu. Zabráníme tak hromadění prvků, které jsou v akváriu v převaze.


Pro popis jednotlivých rostlin si klikněte do seznamu v menu.(budu je postupně doplňovat)
Pomáhají informace na mých stránkách vám nebo vašim přátelům? I vy můžete pomoci někomu, koho mám moc rád. Více zde
 
alternanthera roseafolia.jpg
Ammania gracilis.jpg
Ceratopteris_thalictroides.jpg
Cryptocoryne_affinis.jpg
Cryptocoryne_pontederiifolia.jpg
didiplis.jpg
eleocharis.jpg
h. polisperma.jpg
Heteranthera_zosterifolia.jpg
Hygrophila_corymbosa.jpg
Limnophila_aquatica.jpg
Limnophila_sessiliflora.jpg
Ludvigia_repens.jpg
Micranthemum_micranthemoides.jpg
riccia.jpg
rotala rotundifolia.jpg
rotala wallichi.jpg
utricularia.jpg
Mayaca fluviatilis.jpg
blyxa japonica

blyxa japonica

riccia pet

riccia pet

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one